مرجع خرید و فروش انواع پمپ آب ایرانی پمپ آب ایران

ظرفیت یا حداکثر دبی پمپ به میزان آبی که می‌تواند در واحد زمان پمپ کند، مرتبط است.

پمپ جتی از پمپ‌های پر کاربرد گروه پمپ‌های سانتریفیوژ است که به دلیل ساختارش جزء پرمصرف‌ترین محصولات پمپ آب خانگی محسوب می‌شود. پمپ سانتریفیوژ جتی برای مکش آب از اعماق طراحی شده است و نیاز به لوله کشی جهت مکش آب ندارد. خرید پمپ آب خانگی ایرانی از برندهای یادشده یا سایر شرکت های ایرانی، مزایایی مانند خدمات پس از فروش عالی و تعمیرات آسان و…

  • استراتژی اصلی ما ارائه خدمات برپایه مشتری مداری بالاتر از آنیست که توسط رقیبان ارائه می شود.
  • فشار پمپ آب یکی دیگر از پارامتر‌های بسیار مهم و قابل اندازه گیری در سیستم پمپ آب خانگی محسوب میشود که مربوط به میزان فشار پمپ میباشد.
  • عملکرد تمامی انواع پمپ ها مشابه بوده و در جهت افزایش فشار آب جهت انتقال بهتر آن است.
  • پمپ های آب بشقابی با توجه به سطح صدای پایین انتخاب مناسبی برای این ساختمان ها می باشند.
  • این ویژگی به دلیل جمع آوری لجن موجود در کف آب، فاصله بین پروانه ها و الکتروموتور به کار رفته در این نوع پمپ است.

اگر تمامی نکاتی که در مورد پمپ آب خانگی چیست؟ را مشاهده کرده باشید، باید بدانید که در بازار، تنوع وسیعی از پمپ های آب وجود دارد. این شامل پمپ های جتی، پمپ های بشقابی، پمپ های شناور و پمپ های سیرکولاسیون است که همه را برای شما معرفی کردیم و با توجه به ارتفاع و متراژ خانه به شما گفتیم چه نوع پمپ آبی مناسب کارتان است.

انتخاب پمپ برای مصارف خانگی به تعداد طبقات و واحدهای ساختمان، متراژ واحدها و تعداد شیرها بستگی دارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی کارها به صورت اینترنتی انجام می شود. اگر به صد سال قبل باز گردیم و به آن ها بگوییم که قرار است یک روزی تنها با فشردن یک دکمه محصولات مورد نظر خود را خریداری کنیم؛ حتما تعجب خواهند کرد و حتی شاید از شما بترسند. برای تعیین فشار بوستر پمپ بر حسب بار (bar) ابتدا از ستون سمت راست ارتفاع ساختمان را بیابید و سپس به طور افقی حرکت کنید تا حداقل فشار بوستر پمپ در محل تلاقی با ستون (سطح زیر بنای هر طبقه) به دست آید.

یا آب به‌خوبی به طبقات بالایی نمی‌رسد یا دبی آن‌قدر پایین است که باید برای پرشدن یک لیوان آب چند دقیقه صبر کنند.ما در این مطلب می‌خواهیم با روشی ساده، پمپ مناسب هر ساختمان را با طراحی یک جدول برای شما توضیح دهیم. طبیعتاً با خواندن این مطلب مشکل شما از بابت اینکه پمپ آب مناسب برای ساختمان 7 طبقه یا کمتر و بیشتر چه پمپی است، حل خواهد شد؛ برای راحتی کار شما جدول انتخاب پمپ آب برای هر طبقه را هم در زیر آن آورده‌ایم تا دچار سردرگمی نشوید. به طور کلی پمپ از الکتروموتور، پروانه، بدنه و اجزاء دیگری تشکیل شده که عموما در انواع این دستگاه ها، یکسان هستند.

از آنجاکه پمپ ایتالیایی مصرف انرژی کمتری دارند اما باید هنگام خرید توجه نمایید که مصرف انرژی آن چگونه است. پمپ هایی که قدرت زیادی دارند هزینه برق مصرفی و انرژی ای که به کار می برند بسیار بالا است. پس در انتخاب پمپ سعی کنید پمپ دارای مصرف انرژی بهینه را انتخاب کنید.

نصب و راه اندازی پمپ

همچنین در صورت وجود نشتی های بسیار جزئی مثل خارج شدن قطره قطره آب از شیر، تخلیه فشار در کلید دیجیتال اتفاق می افتد، در این شرایط باز هم برای راه اندازی مجدد پمپ به فشار دادن دکمه ریست پمپ آب نیاز دارید. منابع تحت فشار در مقایسه با ست کنترل به لحاظ عملکرد، کارکرد متفاوتی ندارند و تنها سیستم های پیاده سازی آن ها با یک دیگر متفاوت است.

در این حالت محصول تحت لیسانس و استاندارد های برند طرف قرار داد ( اروپایی، ژاپنی و… ) در ایران تولید شده و بسته به نوع قرارداد بخشی از سود آن به طرف خارجی پرداخت می شود. کیفیت محصولات به این شکل بالا بوده و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه تر از مدل تماماً خارجی خواهد بود. البته به این شکل گارانتی و خدمات بر عهده طرف ایرانی بوده و همچنین از انجایی که تولید قطعات در ایران صورت می گیرد. فشار آب و حداکثر ارتفاع (Max Head) بهم مربوط هستند، زیرا فشار تعیین می کند که آب چقدر می تواند منتقل شود.

برای این کار به دم باریک، فازمتر، پیچ گوشتی و سیم چین نیاز دارید. حالا بعد از باز کردن کاور کلید اتوماتیک، چهار عدد سیم قرار گرفته روی کلید را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها توسط یک پیچ محکم شده اند. این شرکت بیشتر از نیم قرن سابقه فعالیت خود را در قالب سهامی خاص و با سرمایه‌ی بخش خصوصی داشته است. و در زمینه فروش تجهیزات صنعتی از قبیل الکتروموتور، پمپ و لوازم فعالیت خود را ادامه می دهد.

پمپ تولیدی هر یک از شرکت ها مزایا خاص خودش را دارد و کیفیت پمپ با توجه به کشور تولیدکننده آن ممکن است متفاوت باشد. پمپ آب یک ماشین الکترومکانیکی است که از آن برای افزایش فشار آب و همچنین برای انتقال آن از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود . پمپ های آب مدرن در سراسر جهان برای تامین آب برای مصارف شهری ، صنعتی ، کشاورزی و مسکونی استفاده می شود .

سیال مورد استفاده جهت آزمون پمپ، بیشتر آب یا گازوییل، در دمای محیط می‌باشد.

پمپ آب

پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه جهت مصرف در ساختمان های چهار طبقه 4 تا 8 واحد با حداکثر متراژ زیر 100 متر و تک حمامه نصب می گردد. برای نصب پمپ آب به شیوه‌ای استاندارد باید ابتدا کنتور، بعد منبع آب و در آخر پمپ آب را قرار دهید.

انتقال آب از منابع توسط پمپ آب

بهتر است بدانید که الکتروپمپ آب خانگی به وسیله جریان برق و موتور الکتریکی که دارد که می کند.

پمپ آب

به همین دلیل از بوستر پمپ ها در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه استفاده می شود. البته نیاز به نصب بوستر پمپ تنها در منازلی با ارتفاع زیاد که فشار آب آن ها به اندازه کافی نیست، حس می شود.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، به علت کم بودن فشار آب ورودی ساختمان ها برای تامین نمودن آب مصرفی اغلب ساکنین دچار مشکل می شوند. پمپ های آب که در ساختمان های بزرگ و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. به طور معمول بوستر پمپ های آبرسانی است که بیشتر از دو عدد پمپ خانگی را شامل می شود.

این عمل تا آنجایی ادامه می‌یابد که آب از پیچ هوا بیرون بیاید و ثابت بماند. شفت، قطعه‌ای استوانه‌ای شکل است که پروانه برروی آن قرار می‌گیرد.

با اینکه کیفیت پمپ های چینی به پمپ ایتالیایی نمی رسد اما برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده مدت دار بهتر هستند.

این پمپ‌ ها ساختاری مشابه با نمونه‌ های قبلی که در مورد آنها صحبت کردیم دارند و از نوع سانتریفیوژی می ‌باشد. قرارگیری دو پروانه روبروی هم در آنها باعث شده که عملکرد بسیار بهتر و قوی ‌تری نسبت به نمونه‌ های تک پروانه داشته باشند.

این پمپ ها توانایی مکش آب از منبع خود را دارند و معمولاً در مخزن آب نصب می شوند. این نوع پمپ ها بهترین انتخاب برای منازل با نیاز به فشار آب بالا هستند. در انتخاب بهترین پمپ آب مورد نیاز خود همیشه باید به دو نکته بهترین برند تولید کننده و مقرون به صرفه بودن قیمت آن توجه نمود.

کاربر گرامی؛ در حال حاضر ارسال کد از طریق پیامک با اختلال سراسری مواجه است. در صورتی که هم اکنون پیامک به دست شما نرسید، لطفا در زمانی دیگر مجددا تلاش نمایید. پمپ شناور، برای بیرون کشیدن مایعات از داخل چاه‌های بسیار عمیق استفاده می‌شود. پمپ لجن کش، برای خارج کردن لجن از چاه به سمت بیرون استفاده می‌شود.

به همین دلیل این نوع کلید برای ساختمان‌های تک واحدی یا یک طبقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

– عدم وجود آب ذخیره در هنگام قطعی آب

پمپ های با کیفیت بالا کمی گران تر از نمونه های با کیفیت پایین است. می توانید پمپ درجه یک با کیفیت قطعات بالا خریداری کنید تا پاسخگوی نیازهای شما باشد. همچنین به کمک یک ابزار جانبی، انژکتور، آب را از چاه به بیرون از آن مکش می کند. در این بخش پمپ گریز از مرکز توانایی این را دارد که مکش نیمی از آب را در مرحله آخر انجام دهد.

پمپ آب

لازم به ذکر است که پمپ‌های خانگی توان‌های مختلفی دارند از جمله یک اسب، نیم اسب و غیره. مشکل این مخازن تحت فشار ، عمر نسبتا کوتاه لاستیک های دیافراگمی داخلی آنهاست که معمولا هر ۶ ماه یکبار نیاز به تعویض دارند.

پمپ و مخزن ذخیره بهتر است نزدیک بهم و در جایی صاف و تراز قرار گرفته و همچنین باید لوله کشی ساختمان بررسی شود تا در مسیر آنها انسداد و گرفتگی وجود نداشته باشد. در محل ورودی آب به مخزن برای جلوگیری از ورود املاح ریز و درشت باید هوزینگ نصب گردد. در صورت نصب در مناطق سردسیر، برای محافظت از پمپ و جلوگیری از یخ زدگی باید از پوشش عایق مناسب استفاده شود.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام خیلی ساده نیست و تنها در شرایطی خاص انجام می‌شود.

پمپ آب

کاهش نویز و ارتعاش موجب بهبود کیفیت کارکرد پمپ و کاهش احتمال اثرات منفی ناشی از نویز و ارتعاش بر روی سیستم و محیط می‌شود. به عبارت دیگر، مصرف مناسب منابع و بهره‌وری بهتر منجر به کاهش ضایعات و مصرف اضافی انرژی می‌شود.

مواری که در اینجا به آنها اشاره کردیم بیشترین موارد است که باعث بروز ایراد در پمپ آبرسانی خانگی می‌شود. خانه های بزرگ و خانواده هایی که نیاز به ۷ شیر یا خروجی اب دارند و احتمال آبیاری / آبیاری بیرونی وجود دارد باید به یک پمپ خانگی که در حدود ۹۰  لیتر بر دقیقه و بالاتر قدرت ابدهی دارند استفاده کنند. خاانه های بزرگتر با بیش از یک حمام می توانند تا ۶ ترکیب مختلف مصرف کننده، با پمپ های خانگی تا ۷۰ لیتر بر دقیقه مناسب می‌باشند.

به عنوان مثال در ساختمان های 4 طبقه از پمپ 1.5 اسب و دو اسب استفاده می شود که این عامل بسته به تعداد نفرات ساختمان ، متراژ و ارتفاع ساختمان متغیر است . به همین دلیل نمی توان بدون انجام محاسبات اولیه در این خصوص اظهار نظر صریح کرد.

پروانه‌ها به شکل‌ها و ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند و تاثیر زیادی بر کارایی و فشار ایجاد شده توسط پمپ دارند. به این شکل، آب با حجم مورد نیاز و فشار مناسب به هر طبقه ساختمان یا هرنقطه ای دیگر انتقال می یابد.

پمپ آب خانگی دارای قطر لوله خروجی تا 100 میلی‌متر است؛ حال‌آنکه پمپ فشارقوی دارای قطر خروجی تا 200 میلی‌متر است. پمپ آب خانگی حداکثر تا 40 متر را می‌تواند به سیال ارتفاع دهد اما پمپ فشارقوی تا 310 متر نیز می‌تواند سیال را جابه‌جا کند.

ساختمان های 4 طبقه تک واحدی به عنوان یکی از رایج ترین بناهای مسکونی در ایران به شمار می آیند. در صورتیکه این ساختمان ها دارای یک کنتور مشترک برای همه واحد ها باشند می توان از یک پمپ یک اسب از نوع دو پروانه یا جتی استفاده کرد. فشار 4 بار در خروجی پمپ ساختمان های 4 طبقه تک واحدی ایده ال می باشد.

قیمت پمپ آب خانگی ایتالیایی را کاملا مقرون به صرفه در سولار بررسی و اقدام به خرید نمایید. در ادامه انواع پمپ آب خانگی کوچک و اجزای پمپ آب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نمی‌توان برای عنوان بهترین پمپ آب خانگی یک اسب و نیم اسب یک یا چند پمپ آب را نام برد؛ چون تمامی برندها دارای دو الی سه پمپ بی‌نظیر خانگی با این مشخصات هستند. پمپ آب یک اسب، یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین پمپ‌های آب خانگی برای مصارف مختلف از جمله مصارف خانگی است.

یکی از متداول ترین پیشنهادها برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب ساختمان شما بر حسب طبقه و تعداد واحد،  است. در جدول زیر انواع سری PM برای استفاده در طبقه های مختلف ساختمان ارائه شده است که برای دریافت اطلاعات تکمیلی و محاسبه دقیق نیاز کاربری موردنظرتان می توانید با کارشناسان فروش نمایندگی آبیاران تماس بگیرید.

پمپ آب

برای انتخاب پمپ آب مناسب میتوانید به صورت رایگان از کارشناسان ما در پویاموتور مشاوره دریافت نمایید.شرکت پویاموتور ارائه دهنده برندهای برتر مانند پمپیران, ابارا و پنتاکس می باشد. پمپ آب (Water pump) علاوه بر ساختمان ها در مصارف صنعتی و کشاورزی کاربردی فراوان دارد.

این دسته از پمپ‌ها می‌توانند کمبود فشار آب را جبران کنند؛ زیرا آب ابتدا در مخزن ذخیره می‌شود و سپس توسط پمپ به قسمت‌های مختلف ساختمان پمپاژ خواهد شد. پمپ آب در ساختمان های دو یا سه طبقه طبقه معمولا در پارکینگ ، پشت بام یا فضای زیر راه پله نصب می شود. در ورودی این پمپ ها به جهت جلوگیری از برگشت فشار به سمت شبکه لوله کشی شهری یا مخزن ذخیره توصیه می شود از یک شیر یکطرفه (در ورودی یا بلافاصه بعد از خروجی پمپ) استفاده شود.

جهت اطلاع از چگونگی کار کردن پمپ آب می توان به مجموعه آراد برندینگ مراجعه و از راهنمایی های آنها کمک گرفت چرا که دارای تیمی متخصص و آگاه در این زمینه می باشد.

انواع مختلف پمپ¬های آب برای مصارف گوناگون و مطابق شرایط محیطی مورد استفاده قرار می¬گیرند. بلبرینگ حرکت پروانه را نرم‌تر و روان‌تر خواهد کرد؛ اما نکته‌ای که نباید فراموش کرد عدم نفوذ آب به بلبرینگ و روتور است. درصورتی‌که داخل این بخش‌ها آب نفوذ کند، خوردگی ایجادشده و حرکت پروانه به‌سختی صورت خواهد گرفت. کار مکانیکال سیل آب‌بندی و جلوگیری از نفوذ آب به قطعات داخلی پمپ است.

این مقدار در واقع بستگی به تعداد شیرها یا خروجی دارند که احتمالا در یک زمان قرارند با هم کار کنید. با این حال،  با صرفه جویی در مصرف آب و فاضلاب مختلف، میزان جریان مصرفی، ۶ لیتر در دقیقه در هر توالت، ۱۰ لیتر در دقیقه در هر دوش، ۱۵ لیتر در دقیقه در هر شیر و غیره می باشد. همانطور که از اسم این پمپ مشخص است، شیرهای آن توسط کلیدی به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند. این نوع پمپ با کلید اتوماتیک غالبا برای مصارف کم استفاده می شوند.

از جمله سوالات رایج در بین مصرف کنندگان ما، انتخاب بین ست کنترل یا منبع تحت فشار است. در نوع اول یعنی سانتریفیوژی برای مایعاتی استفاده می شود که روان تر بوده و برای پمپ کردن ویسکوزیته پایینی داشته باشد. اما در مدل دوم یعنی جابه‌جایی مثبت، هر چه قدر عمق آب افزایش پیدا کند پمپ آب هم کمتر می شود. برای همین این پمپ برای پمپاژهای خاصی طراحی شده و استفاده می شود.

شرکت های سازنده همه مشخصات محصولات را بر روی پلاک درج نموده و بر روی محصولات قرار میدهند. قیمت پمپ آب بسیار متفاوت است و به برند، کیفیت و نوع پمپ بستگی دارد.

داب یک برند ایتالیایی است که کار خود را در سال 1976 آغاز کرده‌است.

این ترکیبات شامل سیم‌ها، سوییچ‌ها، رله‌ها و سایر قطعات الکتریکی و کنترلی هستند که وظیفه کنترل و رصد عملکرد پمپی مثل پمپ آب آپارتمان بی صدا را دارند. اگر قصد بررسی قیمت پمپ آب برای منزل را دارید، باید با تجهیزات آن آشنا شوید و دلایل متغیر بودن قیمت‌ها با توجه به نوع پمپ را نیز مورد بررسی قرار دهید. ممکن است یک پمپ از بهترین کشور اروپایی و یا یک برند شناخته شده باشد که طبیعتا” به همین دلیل و به دلیل نرخ بالای ارز، هزینه گمرک و … دارای قیمت بسیار بالا باشد.

به بیان دیگر پمپ آب خانگی یا موتور آب خانگی وظیفه انتقال، پمپاژ و افزایش فشار آب شهری را در انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری، پاساژها و ساختمان های مشابه بر عهده دارد و یکی از انواع پمپ آب به شمار می آید.

آهنگ جدید

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما