کاشت مو بهترین روش کاشت مو در ایران

باقی ماندن دائمی جای زخم روی سر پیامد جدی این روش کاشت مو است. البته راه‌های مختلفی برای کمرنگ کردن جای بخیه‌ها وجود دارد که در مطلبی جداگانه به آن پرداخته ایم.

• بعد از عمل دلمه ‏هایی اطراف گرافت‏ ها تشکیل می ‏شود که چند روز بعد با شستشوی مرتب روزانه از بین می‏ روند. شروع به رشد می‏ کنند و ساقه‏ های جدید مو از پوست بیرون می‏ آیند. قسمت طاس سر 12-9 ماه پس از پیوند کاملاً حالت عادی خود را به دست می آورند. نمای محل کاشت به گونه ‏ای است که هیچ کس متوجه کاشت مو در این محل نخواهد شد.

چرا کلینیک صدف برای کاشت مو می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؟

فقط فولیکول‏ هایی که بالاترین شانس زنده ماندن را دارند برای کاشت مو انتخاب می ‏شوند. تکنسین‏ های ماهر با یک میکروسکوپ استریو، با قدرت بالا گرافت ‏های فولیکولی را آماده می کنند.

در روش کاشت مو FIT، روند پیوند مو کمی طولانی‌تر است و گرافت‌های برداشته شده باید در زمان کمتر از 4 ساعت بر روی بخش‌های مورد نظر پیوند شوند، از این رو احتمال از بین رفتن فولیکول‌های مو به صفر می‌رسد. یکی از معایب این روش که در FUT وجود ندارد، بحث سرعت عمل پایین آن است که چند روز زمان لازم دارد تا تمامی گرافت‌ها برداشته و پیوند مو به طور کامل انجام شود. در این مطلب به طور کامل با عمل کاشت مو (Hair Transplant) آشنا شدیم و به تکنیک های نوین کاشت مو پرداختیم.

از دیگر عواملی که تعیین می‌کند مدت زمان کاشت مو چند ساعت است؟ میزان مهارت تخصص پزشک است. هر چه میزان تجربه و تبحر پزشک بیشتر باشد، مدت زمان کاشت مو به حداقل می‌رسد.

جدیدترین روش کاشت مو

جراح فولیکول­‌های مو را، از آن بخش­‌هایی که طاس نیستند یا از موهای موجود بر سطح پوست بدن، برمی­‌دارد و در نواحی طاس سر قرار می­‌دهد. عمل کاشت مو باعث می­‌شود، فولیکول­‌های آسیب‌دیده ترمیم شوند و دوباره رشد کنند. پزشک با بررسی وضعیت رشد مو و طاسی سر تعیین می‌کند که این روش برای شما مناسب است یا نه. نحوه کاشت مو به روشFUT به این صورت هست که بعد از برداشت نوار شامل مو و تفکیک آن به فولیکول های قابل کاشت طبق الگویی که برای مراجعه کننده ترسیم شده با دقت و ظرافت بالا و کاملا بصورت تک تک و منظم فولیکول ها کاشته می شود .

به عنوان مثال ، اگر تنگی سر مانع از دستیابی به یک نوار دیگر شود ، ممکن است بیماری که یک بار کاشت مو به روش FUT انجام داده است برای بار دوم کاندیدای مناسبی برای FUT نباشد. ناحیه اهدا در سر آقایان محدود به نواحی کوچکی در پشت و دو طرف سر است. از طرفی اکثر بیماران مرد موهای روی ناحیه اهدا را کوتاه نگه می‌دارند، و بنابراین روش‌هایی مانند برش نواری FUT ممکن است گزینه خوبی برای آن‌ها نباشد. عوارض کاشت مو به روش SUT بسیار کم بوده و دوره نقاهت در این روش نیز کوتاه‌­تر از سایر روش‌­ها است.

با این وجود اکثریت قریب به اتفاق کسانی که از بانک موی خود برای پیوند استفاده کرده‌اند، از نتیجه به دست آمده از این عمل راضی‌اند. تقریباً هر شخصی می‌تواند از بانک موی خود برای پیوند و کاشت مو استفاده کند. اما استفاده از بانک موی دیگران برای کاشت ممکن است با واکنش‌ و ایجاد حساسیت در پوست سر شما همراه شود. در این شرایط احتمال زیادی دارد که پوست سر شما به پیوند جواب نداده و شما به نتیجه دلخواهتان دست پیدا نکنید.

کاشت مو به روش SUT اس یو تی

شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین متخصصان در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد. در کل می توان با توجه به موارد اشاره شده کاشت مو به روش FUE را جدید ترین روش بعد از روش FUT برای درمان طاسی و ریزش مو دانست . کاشت مو به روش FUE یکی از روش های پرطرفدار می باشد می توان گفت FUE روش تکامل یافته روش FUT می باشد .

همچنین ممکن است پس از انجام این عمل کمی درد داشته باشید که در این صورت پزشک متخصص دارو های زیر را تجویز می نماید. «کلینیک پوست و موی ساعی» با اولویت این امر و بکارگیری دستگاه های روز و مجهز، در محیطی زیبا و آرام، در قلب شهر تهران در حال ارائه بهترین خدمات درمانی و زیبایی به هموطنان در سراسر ایران است. در عمل کاشت موی سر سن متقاضیان از اهیمت زیادی برخوردار است. بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از 25 سال انجام نشود و این عمل در سن های بالاتر صورت پذیرد.

  • در این مرحله ناحیه موردنظر بی‌حس می‌شود و سپس فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو گرفته می‌شود و به ناحیه موردنظر اضافه می‌شود.
  • در این روش افراد می‌توانند از نواحی سالم سر، یا بدن موها را به ناحیه مورد نظر انتقال بدهند.
  • زیرا جراحان ماهر و با تجربه، به نحوی عمل می‌کنند که فرد متقاضی جراحی پیوند مو، در حین عمل، شرایط بهتر و راحت تری داشته باشد.
  • افرادی که از مشکل ریزش مو به این صورت رنج می‌برند و دچار مشکل شده‌اند، سالم هستند و در اکثر مواقع موهای ریخته شده بعد از زمان کوتاهی دوباره به حالت اول برمی‌گردند و رشد می‌کند.
  • هم‌چنین کلینیک کاشت مو آنیل برای رفاه حال عزیزانی که امکان پرداخت هزینه کاشت به صورت یکجا را ندارند امکان کاشت مو قسطی را فراهم کرده است، تا هیچ فردی از نعمت داشتن موهایی پرپشت و سالم محروم نماند.
  • تاریخچه استفاده از بخش‌هایی از پوست سر که در آن بافتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خونش به یک منطقه طاس کاشته شود، به قرن ۱۹ بر می‌گردد.

سپس پوست جدا شده توسط تیم جراحی به ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ گرفت کوچک به صورت تک تک یا دسته های چندتایی تقسیم می شود. کیفیت مو، رنگ مو سایز ناحیه مورد هدف بر تعداد و نوع گرفت ها (graft) تأثیر دارد. به همین دلیل نیز بسیاری این روش کاشت مو را به دو روش قبلی ترجیح می دهند.

کاشت مو به روش fue برای چه افرادی مناسب نیست؟

به همین خاطر در صورتی که تمایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر دارید، لازم است هزینه های بیشتری را صرف نمایید. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود. در جراحی کاشت موی سر نیز مانند سایر جراحی ها، باید نکاتی را قبل از عمل رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرید. روش دیگری که برای استخراج و پیوند گرافت‌ها استفاده می‌شود تکنیک SUT است.

در دوره نقاهت باید مراقبت‌های پس از کاشت مو را به طور دقیق و کامل رعایت نمود تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که انجام این مراقبت‌ها در کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت و همچنین بهبود زخم‌ها و درد، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

اگر بیمار به داشتن موهای ضخیم تر تمایل داشته باشد و یا بعد از عمل دچار ریزش مو شود، با تایید پزشک احتمالا به یک جلسه دیگر نیز نیاز خواهد داشت. به انتقال فولیکول­‌های مو از ناحیه‌­ی پشت سر به جلوی سر، کاشت طبیعی مو می­‌گویند. روش‌­های کاشت مو شامل دو نوع جراحی و بدون جراحی است؛ امروز با پیشرفت فناوری و وجود دستگاه‌­های پیشرفته، روش‌­های بدون جراحی با عوارض کمتر و اثرگذاری بیشتر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در کاشت مو دکتر متخصص یک برش ظریف در ناحیه بانک مو ایجاد می‌کند؛ تا فولیکول‌های مورد نیاز را برداشته و سپس در محل طاسی سر در حفره‌هایی که قبلا ایجاد کرده است؛ قرار دهد.

این فرایند حرکتی شبیه پانچ کردن میباشد و بدلیل ویژگی های ایمپلنتر تمام شیارها (روزنه های رویش مو ) به طور یکسان ایجاد می شود و گرافت مو در عمق دقیق با توجه به ضخامت گرافت و ویژگی های پوست سر بیمار قرار می گیرد. قلم ایمپلنتر  (قلم های بهترین کلینیک کاشت مو در تهران ) دیگر مشکلات کاشت توسط تیغ و پنس را به طور کامل مرتفع گردانده است. عمل کاشت مو از جمله عمل‌هایی است که اگر مراقبت‌های بعد از عمل و توصیه‌های پزشک به‌خوبی انجام نشود نتیجه مناسبی برای بیمار به همراه نخواهد داشت. یکی از مهم‌ترین اقدامات نحوه شستشو موهای سر بعد از کاشت مو می‌باشد که باید به‌صورت اصولی انجام شود تا فولیکول‌های مو تازه کاشته شده دچار آسیب نشود.

میتونید حضوری به کلینیک مراجعه کنید تا پزشک متخصص شما را ویزیت کنه یا اگر در شهرستان هستید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. عمل کاشت مو اگر توسط پزشک متخصص با تجربه انجام شود ببدون عوارض خواهد بود. کلینیک آتریسا با استفاده از جدیدترین متدها و تیم کاملا حرفه ای سابقه ی چندین ساله دارد. آتریسا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تجهیزات استریل در محیطی VIP خدمات کاشت مو را ارائه می دهد.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به­ هوش بوده و فقط بی­‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می­‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌­تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌­دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می­‌دهد. زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می­‌کند.

زمان لازم برای پیوند فولیکول‌ها با توجه به نیاز متقاضیان متغیر است. در حالت کلی، بازه زمانی ۴ تا ۸ ساعت برای انجام این عمل زیبایی کافی است. در برخی تکنیک‌ها، بین زمان استخراج فولیکول‌ها و زمان کاشت آن‌ها یک روز فاصله وجود دارد و این عمل در دو روز انجام می‌شود. متقاضی در تمام مدت جراحی کاملا هوشیار بوده و کاشت مو از طریق بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد.

جراح در این مرحله سوراخ ها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد خواهد کرد و هرکدام از گرفت ها به صورت خیلی دقیق و با ظرافت در سوراخ ها قرار خواهد داد. دیگر اعضای تیم نیز در کاشتن گرفت ها به جراح کمک خواهند کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی هریک از این روش ها پرداخته و مراحل کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل را بیان کنیم. بله اگر ناحیه پشت سر برای اهدای مو مناسب نباشد، ممکن است جراح فولیکول مو را از ناحیه بازو، پاها یا ناحیه تناسلی استخراج کند. هرچه موها در ناحیه بانک مو بیشتر و ضخیم‌تر باشند، نتیجه کاشت هم بهتر خواهد بود.

رضایت نهایی از انجام کاشت مو تقریبا بعد از شش ماه مشخص می شود. تعداد بسیار کمی از افراد از کاشت مو ناراضی هستند چون در نهایت کاشت مو نسبت به طاس بودن طرفدار بیشتری دارد.

دارویی خاصی جهت مصرف قبل از عمل تجویز نمی‌شود مگر مراجعه کننده شرایط یا بیماری خاصی داشته باشد و نیاز داشته باشد قبل از عمل داروی خاصی مصرف کند. در زمان مشاوره به تمام سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد پاسخ خواهند داد. برای مثال به شما توضیح خواهند داد چند هفته قبل از کاشت نباید مواد الکلی و دخانیات مصرف کنید.

کاشت مو

بلکه بنا به نوع تکنیک به­‌کاررفته جهت این عمل و شرایط بعد از عمل، زمان حاصل شدن جواب شاید کمی فرق کند ولی این امر معمولا وابسته به اینکه در چه فصلی کاشت مو صورت گرفته، ندارد.

SUT یکی از روش های کاشت موی سر است که بدون نیاز به جراحی و پانسمان انجام می پذیرد و از این رو طول درمان نیز در این روش تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

معمولا برای انجام این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند و بیماران کاملا هوشیار هستند و از این رو نیازی به نگرانی در مورد عوارض داروهای بیهوشی نخواهند داشت. هزینه کاشت مو با توجه به نوع روش کاشت و عوامل دیگر برای هر فرد متفاوت است. برای کاشت مو، جراح معمولاً موها را از پشت یا کنار سر به جلو یا بالای سر حرکت می‌دهد یا از روش پیوند مو استفاده می‌کنند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما